Sort by
  • Born to Fly

    ★★

  • Hidden Blade

    ★★★½

  • Gunkworld

    ★★★★

  • Tiong Bahru Social Club

  • Voice of Silence

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Yellow Cat

  • Apples

  • Days

    ★★★★

  • 100 Times Reproduction of Democracy

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scales

    ★★★

  • The Science of Fictions

    ★★★

  • The Tree Remembers

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Monos

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Army

  • Killing

    ★★★★½

  • One Nation, One King

  • The Accused

  • Green Book

    ★★

  • Still Recording

  • mid90s

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • The Chambermaid

    ★★★½

  • Wild Rose

    ★★★

  • Driven

    ★★★★

  • Blue

  • Consequences

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • 22 July

  • The Man Who Surprised Everyone

  • Never Look Away

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Jinpa

  • At Eternity's Gate

  • El Pepe: A Supreme Life

  • Sunset

    ★★★★

  • The Day I Lost My Shadow

  • Charlie Says

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • Capri-Revolution

  • The Summer House

  • Aquarela

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Amanda

    ★★★

  • Unremember

  • The Quietude

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Mountain

    ★★

  • On My Skin

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Graves Without a Name

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • A Land Imagined

  • Ray & Liz

    ★★★½

  • Chalet for sale

    ★★★

  • Winter Flies

    ★★★★½

  • Chained for Life

    ★★★

  • Capernaum

    ★★½