Sort by

sher has logged 19 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
Edit this entry  
23
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wise Girl

Wise Girl

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★
Edit this entry  
18
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cusp

Cusp

2021
×
Edit this entry  
15
Hysterical Girl

Hysterical Girl

2020
×
Edit this entry  
14
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
Edit this entry  
10
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In the Key of Love

In the Key of Love

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Kings

Night of the Kings

2020
×
Edit this entry  
03
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
August at Akiko's

August at Akiko's

2018
×
★★★★
Edit this entry