Jake has logged 14 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Us

Us

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★½
Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
Edit this entry  
02
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
01
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Edit this entry