Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kolya

Kolya

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
La Vie en Rose

La Vie en Rose

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Good Shepherd

The Good Shepherd

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Babel

Babel

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry