• Velvet Buzzsaw

    ★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • Black Panther

  • Voyeur

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Deadpool

  • The Martian

  • The Lobster

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Gone Girl

  • The Social Network

  • La Vie en Rose

    ★★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★★

  • The Good Shepherd

    ★★★½

  • Blood Diamond

    ★★½

  • The Prestige

    ★★★½

  • Babel

    ★★★★★

  • The Fountain

    ★★★½

  • Half Nelson

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

  • Kolya

    ★★★★½

  • Se7en

  • Jurassic Park

  • The Ages of Lulu

    ★★

  • Back to the Future

  • Paris, Texas

    ★★★★

  • Lolita

    ★★½