Sort by

Beffy has logged 271 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happy Holidays with Bing and Frank

Happy Holidays with Bing and Frank

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scrooge

Scrooge

1935
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scrooge

Scrooge

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lawless

Lawless

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry