Sort by

maria has logged 21 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
Read prior review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
Read prior review Edit this entry  
22
Killing Bono

Killing Bono

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
By the Gun

By the Gun

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
The Big Wedding

The Big Wedding

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Easy Virtue

Easy Virtue

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jackie & Ryan

Jackie & Ryan

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Locked In

Locked In

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Bigga Than Ben

Bigga Than Ben

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Secret Islands: Untold Adventures of the Dawn Treader

The Secret Islands: Untold Adventures of the Dawn Treader

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry