Sort by

beeofstagnancy has logged 18 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Calm

Dead Calm

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Screaming Man

A Screaming Man

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rose Hobart

Rose Hobart

1936
×
Edit this entry  
23
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Yards

The Yards

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Blue Angel

The Blue Angel

1930
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry