Sort by

Beef_Strokinoff has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Craft

The Craft

1996
×
★½
Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
TFW No GF

TFW No GF

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Catfish

Catfish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cursed

Cursed

2005
×
★★
Edit this entry  
22
Darkness Falls

Darkness Falls

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parents

Parents

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valentine

Valentine

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Grave Encounters 2

Grave Encounters 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hellbenders

Hellbenders

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
All-American Murder

All-American Murder

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
18
VFW

VFW

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry