Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Ghostwatch

Ghostwatch

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Psychomania

Psychomania

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★½
Edit this entry  
30
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Carpenter

The Carpenter

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bell from Hell

Bell from Hell

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Night of Fear

Night of Fear

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Doctor Who: The Mind Robber

Doctor Who: The Mind Robber

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Who: The Dæmons

Doctor Who: The Dæmons

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mark of the Witch

Mark of the Witch

1970
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Go in the Woods

Don't Go in the Woods

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★
Edit this entry  
01
Baba Yaga

Baba Yaga

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Madness

Madness

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Supervan

Supervan

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Deadbeat at Dawn

Deadbeat at Dawn

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Who and the Silurians

Doctor Who and the Silurians

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King of the Zombies

King of the Zombies

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Suffer, Little Children

Suffer, Little Children

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Who: Frontios

Doctor Who: Frontios

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Exterminators of the Year 3000

Exterminators of the Year 3000

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Attack of the Giant Leeches

Attack of the Giant Leeches

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rabid

Rabid

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Doctor Who: Pyramids of Mars

Doctor Who: Pyramids of Mars

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Carnage

Carnage

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night of a Thousand Cats

The Night of a Thousand Cats

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Spawn of the Slithis

Spawn of the Slithis

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cannibal Ferox

Cannibal Ferox

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
DEATH by MetaL

DEATH by MetaL

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Doctor Who: Ghost Light

Doctor Who: Ghost Light

1989
×
★★★★
Edit this entry