Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • 65

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★½

  • Little Richard: I Am Everything

    ★★★★½

  • Call Me Miss Cleo

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Darby and the Dead

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★★

  • Hellraiser

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Day Shift

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Crush

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Mali Twist

    ★★★

  • A Forbidden Orange

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Saloum

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Audrey

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

  • Another Round

    ★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★½

  • Desperados

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★