Sort by
  • Falling for Christmas

    ★½

  • Beyond the Universe

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Bros

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★★

  • Honor Society

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Crush

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • Deep Water

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★★

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★