Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Giri/Haji

Giri/Haji

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Victim

The Victim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Run

Run

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Shrek

Shrek

2001
×
Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★
Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★½
Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
Edit this entry