• Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Becoming

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Frozen II

  • Giri/Haji

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Victim

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Fyre

  • Holmes & Watson

  • The Christmas Chronicles

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Puzzle

    ★★★