Sort by

becky has logged 51 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ah Boys To Men 2

Ah Boys To Men 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ah Boys To Men

Ah Boys To Men

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Belle

Belle

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ice Age Adventures of Buck Wild

The Ice Age Adventures of Buck Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Smog Journeys

Smog Journeys

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Father and Daughter

Father and Daughter

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rejected

Rejected

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry