Sort by

'Becca'lise has logged 452 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
Edit this entry  
31
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sully

Sully

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nutcracker: The Motion Picture

Nutcracker: The Motion Picture

1986
×
Edit this entry  
23
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Remember the Night

Remember the Night

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Room for One More

Room for One More

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
We're No Angels

We're No Angels

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bachelor Mother

Bachelor Mother

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Christmas Inventory

Christmas Inventory

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Man Who Came to Dinner

The Man Who Came to Dinner

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ref

The Ref

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Krampus

Krampus

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cobweb

The Cobweb

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Great Race

The Great Race

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry