Beau has logged 41 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The General

The General

1926
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Da Hip Hop Witch

Da Hip Hop Witch

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Metropolis

Metropolis

1927
×
Edit this entry  
19
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fly

The Fly

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

Events Transpiring Before, During, and After a High School Basketball Game

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tales of Tomorrow

Tales of Tomorrow

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Saving Robin Williams

Saving Robin Williams

×
Read the review Edit this entry  
11
There Was Nobody Here We Knew

There Was Nobody Here We Knew

×
Edit this entry  
11
Bird's Eye

Bird's Eye

×
Edit this entry  
11
Honey Bee

Honey Bee

×
Edit this entry  
11
Unfiltered Through Their Eyes

Unfiltered Through Their Eyes

×
Read the review Edit this entry  
10
Black Jade

Black Jade

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Where to Now?

Where to Now?

2020
×
Read the review Edit this entry  
10
DST

DST

×
Edit this entry  
10
Her Name Was Jo

Her Name Was Jo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bloom

Bloom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sweet Sixteen

Sweet Sixteen

×
Edit this entry  
09
The Voice in Your Head

The Voice in Your Head

2020
×
Edit this entry  
09
Night Swim

Night Swim

2019
×
Edit this entry  
08
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Welcome to the Show

Welcome to the Show

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry