Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Opera

Opera

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Her

Her

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
School's Out

School's Out

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★
Edit this entry