• Malcolm & Marie

    ★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Opera

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Best Years

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★½

  • Genius Loci

    ★★★

  • 18 Presents

    ★★★½

  • Tolo Tolo

    ★★½

  • Pinocchio

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The King

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★★★

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • School's Out

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Irreplaceable You

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The Post

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • I, Tonya

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • 2:22

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Everything, Everything