Sort by

beatee has logged 11 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry