Sort by

beatee has logged 31 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lame-o’s

Lame-o’s

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
09
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry