Sort by

beatee has logged 18 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry