BearsEatBeets has logged 517 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summer Stock

Summer Stock

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Sword in the Stone

The Sword in the Stone

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lunatics

Lunatics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Variety Lights

Variety Lights

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Newsies

Newsies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry