• Elvis

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Lamb

  • Titane

    ★★★★½

  • Pasture

    ★★

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★★★

  • A Creepshow Holiday Special

    ★★

  • Black Narcissus

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Ambition

  • Freaky

    ★★

  • Run

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Rental

    ★★½

  • Capone

    ★★★

  • The Vanished

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Her Name Was Christa

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★

  • Spree

    ★★

  • Bad Hair

    ★★★

  • Bombshell

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Fall

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Seberg

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Ad Astra

    ★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Verotika

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Hustle

  • Brightburn

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★

  • Miss Bala

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • The Drug King

    ★★★★

  • Between Worlds

    ★★★½

  • The Lie

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½