Sort by

gogo ღゝ◡╹)ノ♡ has logged 196 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Troll

Troll

2022
×
Edit this entry  
25
The Woman King

The Woman King

2022
×
Edit this entry  
25
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Edit this entry  
20
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Phyllis

Phyllis

2011
×
Edit this entry  
26
The Menu

The Menu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Sweetback's Baadasssss Song

Sweet Sweetback's Baadasssss Song

1971
×
Edit this entry  
24
Nothing Compares

Nothing Compares

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Unicorn Wars

Unicorn Wars

2022
×
Edit this entry  
16
Rouge

Rouge

1987
×
★★★½
Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Mary Is Happy, Mary Is Happy

Mary Is Happy, Mary Is Happy

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
X

X

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Pearl

Pearl

2022
×
Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
Edit this entry  
02
Oh, Sun

Oh, Sun

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thingu

Thingu

2012
×
Read the review Edit this entry  
22
Face

Face

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Call

The Call

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
Read the review Edit this entry  
13
Everything Visible Is Empty

Everything Visible Is Empty

1975
×
Edit this entry  
13
Engram

Engram

1987
×
Edit this entry  
13
Atman

Atman

1975
×
★★★½
Edit this entry  
13
Phantom

Phantom

1975
×
Edit this entry  
13
Andy Warhol: Re-Reproduction

Andy Warhol: Re-Reproduction

1974
×
Edit this entry  
13
Mona Lisa

Mona Lisa

1973
×
Edit this entry  
13
Metastasis

Metastasis

1971
×
Edit this entry  
13
For My Crushed Right Eye

For My Crushed Right Eye

1969
×
★★★★
Edit this entry  
01
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
Edit this entry  
27
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ryusei-Kacho

Ryusei-Kacho

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Husbands

Husbands

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
New Gods: Yang Jian

New Gods: Yang Jian

2022
×
Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry