Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Seance on a Wet Afternoon

Seance on a Wet Afternoon

1964
×
★★★
Edit this entry  
25
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
Edit this entry  
24
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
Edit this entry  
21
The Killer

The Killer

2023
×
Edit this entry  
20
The Laplace's Demon

The Laplace's Demon

2017
×
Edit this entry  
16
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★
Edit this entry  
13
Demonlover

Demonlover

2002
×
Edit this entry  
06
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Quiz Lady

Quiz Lady

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
Edit this entry  
04
Holy Spider

Holy Spider

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Bird

Black Bird

2022
×
Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Devils' Line

Devils' Line

2018
×
Edit this entry  
30
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
Edit this entry  
28
Copycat

Copycat

2015
×
Edit this entry  
26
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Significant Other

Significant Other

2022
×
★½
Edit this entry  
24
Girl Blunt

Girl Blunt

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Belle

Belle

2013
×
Edit this entry  
21
Robot Dreams

Robot Dreams

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phoenix: Reminiscence of Flower

Phoenix: Reminiscence of Flower

2023
×
Edit this entry  
21
The Concierge

The Concierge

2023
×
Edit this entry  
21
The Spider Within: A Spider-Verse Story

The Spider Within: A Spider-Verse Story

2023
×
Edit this entry  
20
Art College 1994

Art College 1994

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Summer

The Summer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sea on the Day When the Magic Returns

The Sea on the Day When the Magic Returns

2023
×
Edit this entry  
19
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
Fear the Night

Fear the Night

2023
×
Edit this entry  
18
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time in Anatolia

Once Upon a Time in Anatolia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
AC Unit

AC Unit

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crarylake Boats and Floats

Crarylake Boats and Floats

2023
×
Edit this entry  
16
Gianna

Gianna

2023
×
Edit this entry  
16
Girl Blunt

Girl Blunt

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monster Cookie

Monster Cookie

×
Edit this entry  
16
Baba Yaga Smoked Me Out

Baba Yaga Smoked Me Out

×
Edit this entry  
16
Dealing

Dealing

2023
×
Edit this entry  
15
The Bloodettes

The Bloodettes

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

Shiny Happy People: Duggar Family Secrets

2023
×
Edit this entry  
11
Reptile

Reptile

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Human Surge 3

The Human Surge 3

2023
×
Read the review Edit this entry