• X

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • Old

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Moxie

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Land

    ★★★

  • Double Dad

    ★★

  • The Prom

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Letícia, Monte Bonito, 04

    ★★★

  • Son of the South

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The Half of It

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Windermere Children

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • My Mom is a Character 3

  • Go! The Unforgettable Party

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Eli

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • K-12

    ★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Float

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • System Crasher

    ★★★★½

  • Bird Box

  • Vita & Virginia

    ★★★

  • The Bad Seed

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Malicious

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • The Farm

    ½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Ghostland

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • Os Farofeiros

  • Forever My Girl

    ★★

  • Tully

  • Searching

    ★★★★

  • Fala Sério, Mãe!

  • Boar

    ★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Gerald's Game