• All the Pretty Horses

    ★★½

  • O Brother, Where Art Thou?

    ★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★

  • Miss Congeniality

    ★★★

  • Dracula 2000

    ★★

  • Crouching Tiger, Hidden Dragon

    ★★★★

  • Save the Last Dance

    ★★½

  • What Women Want

    ★★★

  • Vertical Limit

    ★★

  • Proof of Life

    ★★

  • Unbreakable

    ★★★

  • Bounce

    ★★

  • The 6th Day

    ★★½

  • Men of Honor

    ★★★½

  • Billy Elliot

    ★★★

  • Pay It Forward

    ★★½

  • Red Planet

    ★½

  • Little Nicky