• The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Burrow

  • We Can Be Heroes

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★★

  • The Oedipus Project

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

  • Bird Box

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★