• Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Grass Wizard

    ★★★

  • Oscillate

    ★★★½

  • Pygmalion’s Ugly Season

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Benjamin Franklin

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Jurassic World Dominion: The Prologue

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • 2025: The World Enslaved by a Virus

  • Music

    ½

  • Finding Jesus

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Basic Witch

    ★★★½

  • Separation

    ★★★

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★½

  • Waffle

    ★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Murder of Nicole Brown Simpson

    ½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★