Sort by
  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • Boston Strangler

    ★★½

  • Inside

    ★★★½

  • Sharper

    ★★

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • The Pale Blue Eye

    ★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Murmuring

    ★★½

  • The Viewing

    ★★½

  • Pickman's Model

    ★★★

  • Dreams in the Witch House

    ★★

  • The Outside

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Lot 36

    ★★★

  • Graveyard Rats

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★½

  • Hellraiser

    ★★½

  • Smile

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Causeway

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The inspection

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★

  • Day Shift

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Close

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • EO

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★½

  • Nobody Loves You and You Don't Deserve to Exist

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Living all of Life

    ★★★

  • Soul of a Man

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Flux Gourmet

    ★★★

  • Something in the Dirt

    ★★★