Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
8MM

8MM

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
House of Cards

House of Cards

1968
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Wicked Little Letters

Wicked Little Letters

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Crime Is Mine

The Crime Is Mine

2023
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
27
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★
Edit this entry  
26
One Life

One Life

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Critic

The Critic

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Suspect

The Suspect

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Run

The Last Run

1971
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Intimate Stranger

Intimate Stranger

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Home Song Stories

The Home Song Stories

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
12
Revoir Paris

Revoir Paris

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bangkok Dangerous

Bangkok Dangerous

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
1985

1985

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Playground

Playground

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Whirlpool

Whirlpool

1950
×
★★★½
Edit this entry  
11
NYAD

NYAD

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Who Am I?

Who Am I?

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Alias Nick Beal

Alias Nick Beal

1949
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dragonwyck

Dragonwyck

1946
×
★★★
Edit this entry  
08
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
Edit this entry  
04
Double Team

Double Team

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hangover Square

Hangover Square

1945
×
★★★★
Edit this entry  
04
Wingwomen

Wingwomen

2023
×
★★
Edit this entry  
02
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Edit this entry  
29
Strange Way of Life

Strange Way of Life

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry