Dhanush has logged 24 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mullum Malarum

Mullum Malarum

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gangs of Wasseypur - Part 2

Gangs of Wasseypur - Part 2

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Gangs of Wasseypur - Part 1

Gangs of Wasseypur - Part 1

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dil Bechara

Dil Bechara

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Camouflage

Camouflage

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Vidheyan

Vidheyan

1994
×
★★★★
Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kaakha Kaakha

Kaakha Kaakha

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Edit this entry  
16
Ugly

Ugly

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Aalavandhan

Aalavandhan

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shoot the Piano Player

Shoot the Piano Player

1960
×
★★★½
Edit this entry  
10
Malena

Malena

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Super Deluxe

Super Deluxe

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hero

The Hero

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Edit this entry