Sort by

bautif4 has logged 29 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All My Friends Are Dead

All My Friends Are Dead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dig

The Dig

2021
×
Read the review Edit this entry