Batrice has logged 132 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Giant Robo: The Day the Earth Stood Still

Giant Robo: The Day the Earth Stood Still

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Lake Michigan Monster

Lake Michigan Monster

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sukiyaki Western Django

Sukiyaki Western Django

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Reflecting Skin

The Reflecting Skin

1990
×
Read the review Edit this entry  
11
Hardware

Hardware

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joshua and the Promised Land

Joshua and the Promised Land

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Paperhouse

Paperhouse

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead Trap 2: Hideki

Evil Dead Trap 2: Hideki

1992
×
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stuff

The Stuff

1985
×
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Apocalypse Zero

Apocalypse Zero

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Garden of Sinners – Chapter 2: A Study in Murder (Part 1)

The Garden of Sinners – Chapter 2: A Study in Murder (Part 1)

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Garden of Sinners - Chapter 1: Overlooking View

The Garden of Sinners - Chapter 1: Overlooking View

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leprechaun 3

Leprechaun 3

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Super Inframan

The Super Inframan

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry