• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Malignant

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • WandaVision

  • OPAL

    ★★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Cats

  • Lupin III: The First

    ★★★★

  • Klaus

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • It Chapter Two

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★½

  • Wishing Apple

  • Kinky Boots: The Musical

    ★★★

  • Avengement

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • Promare

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • The Bob Emergency

    ★★★★

  • Shazam!

  • Us

  • The Search for the Saddest Punt in the World

  • Alita: Battle Angel

  • Neo Yokio: Pink Christmas

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fighting in the Age of Loneliness

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Lake Michigan Monster

    ★★★½

  • Venom

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

  • Why Don't You Just Die!

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Cassandro, the Exotico!

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Bao

    ★★★

  • Ready Player One

  • Black Panther

  • Devilman Crybaby

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

    ★★★