Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bo Burnham: The Inside Outtakes

Bo Burnham: The Inside Outtakes

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
True Grit

True Grit

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Orange County

Orange County

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
As Tears Go By

As Tears Go By

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Humans

The Humans

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Top Gun

Top Gun

1986
×
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
For Ellen

For Ellen

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry