eve has logged 29 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry