• The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • If I Can’t Have Love, I Want Power

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Around the World in 80 Days

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Shoplifters of the World

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★½

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • The Ripper

    ★★★★

  • Songbird

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Mank

    ★★

  • The Undoing

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • After We Collided

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Here Are the Young Men

  • The Winter Lake

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Capone

    ★★