Sort by
  • The Creator

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

    ★★★

  • Oppenheimer

  • Barbie

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • The Old Oak

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Air

    ★★½

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Tetris

    ★★

  • Scream VI

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Your Christmas Or Mine?

    ★★

  • Troll

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • The School for Good and Evil

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Smile

  • Amsterdam

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Blonde

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • White Noise

    ★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Fall

    ★★

  • Prey

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Hustle

    ★★½

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Enys Men

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

  • RRR

    ★★★

  • Morbius

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Deadstream

    ★★½

  • Windfall

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★