Joseph has logged 183 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moomins on the Riviera

Moomins on the Riviera

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Batman

Batman

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry