Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bull

Bull

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Censor

Censor

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★½
Edit this entry  
01
Twins

Twins

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★
Edit this entry