• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Supernova

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • The Disciple

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • One Man and His Shoes

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • Smiling Friends

  • Mulan

    ★★½

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★½

  • The Courier