• Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Once Upon a Time in Anatolia

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • The Prestige

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • The Matrix Revolutions

    ★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • La Haine

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Taxi Driver

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★