Sort by

sindhu has logged 42 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bears

Bears

2014
×
Edit this entry  
27
Insurgent

Insurgent

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read prior review Edit this entry  
23
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Edit this entry  
22
The Boy

The Boy

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Summertime

Summertime

1955
×
★★★½
Edit this entry  
21
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Croods

The Croods

2013
×
★★
Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★
Edit this entry  
18
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Irresistible

Irresistible

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★½
Edit this entry  
13
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★½
Edit this entry  
12
The Tiger Hunter

The Tiger Hunter

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Divergent

Divergent

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★
Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry