Sort by

sindhu has logged 21 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Virgin Territory

Virgin Territory

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Little Italy

Little Italy

2018
×
Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ring

The Ring

2002
×
★★★½
Edit this entry  
14
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Comali

Comali

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Chashme Baddoor

Chashme Baddoor

2013
×
★★
Edit this entry  
11
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Edit this entry  
06
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry