Sort by

paige has logged 41 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Lennon or McCartney

Lennon or McCartney

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frida

Frida

2002
×
Read the review Edit this entry  
25
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
22
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Race

Race

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Departures

Departures

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holy Hell

Holy Hell

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oculus

Oculus

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sully

Sully

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry