Sort by

barry has logged 336 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Wall

The Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bottom of the World

Bottom of the World

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Oedipus Rex

Oedipus Rex

1957
×
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kidnap

Kidnap

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rough Night

Rough Night

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Agora

Agora

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pompeii

Pompeii

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spartacus

Spartacus

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Why Him?

Why Him?

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
Read the review Edit this entry