Sort by

Barron has logged 137 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Tiger King

Tiger King

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
27
Hyena Road

Hyena Road

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fist of Fury

Fist of Fury

1972
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
21
The Big Boss

The Big Boss

1971
×
★★★
Edit this entry  
20
The Body Remembers When the World Broke Open

The Body Remembers When the World Broke Open

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★½
Edit this entry  
21
Seven Worlds, One Planet

Seven Worlds, One Planet

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
06
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★
Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Africa

Africa

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
03
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry