Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★★★

  • South Park: Joining the Panderverse

    ★★★

  • Mr. Dressup: The Magic of Make Believe

    ★★★★½

  • Ferrari

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Carl's Date

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • 65

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • A Big Fat Family Christmas

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The People's Joker

    ★★★½

  • Devotion

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★½

  • Stellar

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Bones of Crows

    ★★★★★

  • Brother

    ★★★★½

  • Sisu

    ★★★

  • Patrick and the Whale

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★★

  • The Maiden

    ★★★½

  • Shark Side of the Moon

    ½

  • The Blue Caftan

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Plan 75

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Rojek

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The Green Planet

    ★★★★½

  • Christmas Is Canceled

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • The Year Earth Changed

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • South ParQ Vaccination Special

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • A Perfect Planet

    ★★★★★

  • Burrow

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Challenger: The Final Flight

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Fireball: Visitors from Darker Worlds

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Tiger King

    ★★★½

  • The Hunt

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½